Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım Filmi Fiyatları 

Tanıtım filmi çekimi artık dijital kameralarla yapılıyor. Full Hd görüntü şu an internet bağlantı hızımıza ideal bir çözünürlüktür; istersek 2K, 4K, 6K vidyolar da çekebilir ve bunları hd olarak çıktı alabiliriz. Tanıtım filmi, işini bilen tek kişi ile bile çekilebilir; lakin ekibin en azından görüntü yönetmeni, yönetmen ve iki asistan ve montajcı ile kurulması daha sağlıklı bir iş çıkmasına sebep olacaktır.

Kurumsal Tanıtım Filmi Ekibi

Tanıtım videosu, ışık ekibi, görüntü ekibi ve reji-rejisör ve ekibiyle yapılır.

Işık ekibi; ışık malzemelerin doğru yönlendirilmesini sağlarken, görüntü ekibi ışık yönlendirilmesini ve kameraları kontrol eder. Yönetmen ve reji ekibi ise müşterinin tanıtım filmi çekimi içerisinde zorunlu olarak gördüğü ayrıntıları anımsamak ve tüm ekibi bu konuda yönlendirmekle sorumludur.

Tanıtım Filmi Kurgu- Montaj Ekibi

Tanıtım filmi çekimi sonucunda düzenlenen ham görüntüler montajcıya teslim edilir. Reji ekibinden bir kişi, genellikle filmin yönetmeni, montaj ekibine müşteri brieflerine göre hazırlanmış senaryo kurgusu üzerinden yön verir. Filmin kaba montajı tamamlandıktan sonra, müşteri firma kaba kurguya göre beğenmediği görüntüleri revize edebilir, revizeler tamamlandıktan sonra film, yani vidyo, renk düzenlenmesi ve son ayrıntılar için yeniden montaj ekibine gönderilir. Film burada revizelere göre yeniden değerlendirilir ve vidyo olarak son haline getirilir.

Metin Yazarlığı

Tanıtım filmi çalışmasının tüm video kısmı montajı bittiğinde, sıra online ya da doğrudan pazarlama aşamasında yapılan toplantılarda oluşan karmaşık bilgi yığınının son bir kez daha düzenlenmesine “artık oldu denilen bir film metni” hazırlanmasına gelmiştir. Metin, yaratıcı bir şekilde düzgün bir dil ve imla ile profesyonel metin yazarları tarafından yazılır. Çalışılan firmanın isteğine göre ingilizce başta olmak üzere başka dillerde de metin yazılabilir ya da türkçe ana metnin çevirisi yeminli tercümanlar tarafından sağlanabilir.

Tanıtım Filmi- Seslendirme Ekibi

Hazırlanan doğru kurgulu metin profesyonel seslendirmenler tarafından istenilen farklı dillerde seslendirilir. Seslendirme çalışmasının son revizeye bırakılması zorunludur, çünkü çekilen görüntüler üzerinde yapılacak değişiklikler ses senkronunu bozmakta ve süreci yavaşlatmaktadır.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Seslendirme senkronu yapılmış, istenilen çözünürlükte çıktısı alınarak hazırlanmış film artık hazırdır.

Kaynak : https://goo.gl/xSW4dg

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
WHATSAPP

CANLI DESTEK

Hemen Ara: 0554 8950095