SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

SEO yani arama motoru optimizasyonu internet siteleri için oldukça önemli olan çalışmalardan olmaktadır. Rekabet ve satış değerlerinin artması, tanınırlığın ve reklamın daha fazla yapılması için internet siteleri SEO uygulamalarını kullanmaktadır. 2006 yılında gündeme gelen ve o günden bugüne kadar da oldukça fazla tartışma konusu olan SEO çalışmaları belli teknikler ve özel çalışmalar ile seo uzmanları tarafından yapılmaktadır.

SEO Uzmanlarının Çalışmaları Nasıl Olmaktadır?

SEO çalışması yapılan site arama motorlarında her zaman için en üst sıralarda çıkacaktır. Bunun için de seo uzmanı site içi ve site dışı olmak üzere iki farklı çalışma yapacaktır. Bu çalışmalar sayesinde de internet sitesinin arama motorlarındaki görünürlüğü artacak ve istenen sonuçlara ulaşılacaktır. Çünkü artık reklam ve pazarlama dünyasında diğer tanıtım, ilan, görsel ve yazılı medya gibi araçlar internet kadar etkili ve geri dönüşü çabuk olan bir sistem sunmamaktadır. Bu yüzden de tüm firmalar rekabeti arttırmak, hizmet kalitesini yükseltmek ve hedef kitlesini arttırmak için SEO desteği almaktadır.

Site İçi SEO Uygulamaları (On Page SEO)

Site içi yapılacak olan düzenlemeler arama motorlarının siteyi daha düzenli bir şekilde okumalarına ve anlamlandırmalarına olanak sağlayacaktır.
Arama motorları yani Google robotları bir site içeriğini değerlendirirken tıpkı bir kullanıcı gözüyle siteye bakar ve algoritmasını bu deneyim üzerinden gerçekleştirir.
Site içerisinin düzenli olması, içeriğinin bilgi verici olması, siteye uygun başlık kullanılması, site hız, fotoğraf kalitesi ve sitenin tasarımı gibi konulara bakan robotlar bu siteyi arama yapan kişilere sunacaktır.

Site Dışı SEO Uygulamaları (Off Page SEO)

Site içi uygulamaları seo danışmanı tarafından yapıldıktan sonra sadece site içi SEO çalışmaları sitenin görünürlüğünde yeterli olmayacak ve ayrıca site dışında da SEO uygulamaları yapılacaktır. Site dışı SEO uygulamaları yapmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en çok kullanılanları ise SEO uygulanacak olan sitesin kaliteli ve yüksek değerde backlink sahibi olmasıdır. Backlink bir sitenin diğer bir siteye verdiği linktir fakat bu linkler kesinlikle manipüle edilmemelidir. Çünkü backlink Google robotları için bir referans özelliği göstermektedir ve sahte ya da yapay backlink arama motorları tarafından kabul edilmezler. Bu yüzden de backlinkler gerçek kullanıcılar tarafından verilmesi gerekecektir. Bu işlem de seo uzmanının çalışmaları ve siteye sunacağı kaliteli içerikler sayesinde olacaktır.

Black Hat SEO Teknikleri

Bu teknik onaylanmayan bir yöntem olmakla birlikte oldukça risk oluşturan bir durum da yaratacaktır. Yanlış ve oldukça fazla uygulanması halinde alan adlarının kısmen silinmesine veya indexlerden tamamen çıkarılmasına neden olabilir. Bu yüzden de seo uzmanlığı tarafından pek kullanılmayan ve kullanılması da tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Black Hat Seo işlemleri şöyle olmaktadır.

Anahtar kelimelerin yığılması
Çıkış sayfası
Otomatik şekilde yazılan sayfalar
Eşdeğer sayfalar
Küçük ölçekli makaleler ve görünmez yazılar

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
WHATSAPP

CANLI DESTEK

Hemen Ara: 0554 8950095