Drone Çekim Fiyatları?

Drone Çekim Fiyatları?

Drone Çekim Fiyatları?

Hava fotoğrafçılığı gerçekten eşsiz bir anı veya bakış açısını çekmenizi sağlar. Emlak fotoğrafçılığı, düğünler, partiler, etkinlikler ve daha birçok şey için kullanılabilir. Bir hava fotoğrafçılığı işletmesi fotoğrafçılara bir veya daha fazla yerde çekim yapmalarını sağlayabilir. Hava platformları arasında dronelar, zeplinler, helikopterler, uçurtmalar, sabit kanatlı uçaklar yer almakta olup, hava fotoğrafçılığı en yaygın olanıdır. Müşteriler, havadan fotoğrafçılarından veya kameramanlarından fotoğraf, video klip ve tamamen düzenlenmiş videolar talep eder. Bu kesinlikle yapabileceğiniz bir şey değildir, bu nedenle özel bir etkinlik planlıyorsanız veya emlak mülküne ihtiyacınız varsa, yardım için bir profesyonel arayın. Hava fotoğrafçılığı ve video için maliyetleri etkileyen faktörlerin yanı sıra, çekiminizi planlamanıza yardımcı olacak bazı bilgileri inceleyelim.

Drone ile Havadan Fotoğraf Çekim Fiyatları

Bursa merkez ve çevre ilçelerinde herhangi bir yerde 15 ila 60 dakikalık bir drone fotoğraf çekimi için fiyatımız 800 TL/1.200 TL. 60 dakikadan sonra, firmamız ilave saat başına 300 TL – 500 TL talep eder. Fiyatlar coğrafi bölge, fotoğrafçının ekipmanı, şirketin itibarı ve yerel pazardaki rekabet gibi değişkenlere bağlı olarak değişir. Bu oran genellikle fotoğraf düzenlemenin yanı sıra çekim sırasında çekilen tüm fotoğraflara erişimi içerir.

Drone Video Çekimi Maliyetleri

Hava fotoğrafçılığı gibi, hava videosu oranları da bölgeye, fotoğrafçının donanımına ve itibarına, yerel rekabete, bitmiş videonun uzunluğuna ve çekimin uzunluğuna göre değişir. Pazarlama materyallerinde veya sosyal medyada kullanılmak üzere düğünler, kurumsal etkinlikler, özel partiler veya emlak siteleri için hava video görüntüleri çekilebilir. Video düzenlemede maliyete katkıda bulunur. Bitmiş video ürün ne kadar uzunsa, toplam fiyat da o kadar yüksek olur. İşte bazı fiyatlandırma örnekleri:

60 – 90 saniyelik video klip: video düzenleme dahil 1.500 TL – 2.500 TL
4K çözünürlükte ortalama 30 dakikalık video:
(düzenleme dahil) 2.000 – 4.000 TL.

Hava Fotoğrafçılığı Fiyatını Etkileyen Nedir?

Hava fotoğrafçılığı fiyatları; konum, ekipman, rakipler ve istediğiniz hizmetlere ve bitmiş ürünlere göre değişir. Bir hava fotoğrafçısı, yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ve videoları yakalayabilir ve düzenleyebilir. Fiyatlar ayrıca, hedefinizin bir etkinlik yakalamak, özel görünümdeki görüntüler oluşturmak veya ticari görüntüler üretmek olmasına bağlı olarak değişecektir.

Ekipman Hava Fotoğrafçılığı Maliyetlerini Nasıl Etkiler?

Ekipman, hava fotoğrafçılığı hizmetlerinin genel maliyetini etkiler. Uçuş 1 Hava Fotoğrafçılığına göre, profesyonel drone ekipmanı, ekipmanın markasına ve modeline bağlı olarak yaklaşık 7.000 ila 30.000 TL ‘ye mal olabilir. Üst düzey techizat genellikle müşteriye daha yüksek maliyetle daha kaliteli ve daha yüksek çözünürlüklü bir proje üretir.

Hava Fotoğrafçılığı veya Havadan Video için Özel Gereksinimler

İnsansız hava aracı sistemlerinin (UAS) ve insansız hava araçlarının (İHA) kullanımı büyük ölçüde düzenlenmektedir. Hava aracı fotoğrafçılığı, Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından özel lisans gerektirir. Ruhsatlı drone operatörleri, bir ehliyete benzer kart almak için bir testten geçmeli ve ayrıca uçaklarını kaydetmelidir. Bu güvenlik önlemleri, yerdeki insanları güvende tutmak ve uçakları havada güvende tutmak için tasarlanmıştır.

[Toplam:8    Ortalama:5/5]
WHATSAPP

CANLI DESTEK

Hemen Ara: 0554 8950095