Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Markalaşma ve Strateji Uzmanı

Bursa Kurumsal Kimlik Hizmetleri

MARKA KONUMLANDIRMA

Pazar yerinin gözünde nerede duruyorsunuz? Yaptığınız işte harikasınız, ama insanlar bunu nasıl görüyor? Gölgelerin içinden, ışığın içine doğru yol gösterecek kapsamlı bir konumlandırma stratejisini geliştirelim.

 

LOGO VE KİMLİK SİSTEMLERİ

Kimlik terimi, herşeyi şöyle ifade eder: kim olduğunuzun damıtılmış bir temsili. İster yeni bir oyuncu olun ister yeniden doğmuş bir veteriner olun, uzun vadeli vizyon ve büyük resim stratejisiyle senkronize olarak kimlik sistemleri geliştiriyoruz. Görsel hikaye anlatımının en iyisi ve en özlüsü.

 

KURUMSAL KİMLİĞİN ÖNEMİ

Kurumsal kimlik, kurumun imzası olma özelliğinden dolayı sık sık değiştirilemez. Dolayısıyla ilk tasarım sırasında en doğru ve en kaliteli çalışmanın ortaya çıkarılması kurumun geleceği açısından hayati önem taşımaktadır. Ayrıca kurumsal kimlik kurumun tüketici tarafındaki imajını yansıtacağından dolayı reklam yatırımlarının başarıya ulaşıp ulaşmamasında da hayati bir rol oynamaktadır.

HEDEF PAZAR TANIMLAMAK

 
 

MARKA ARAŞTIRMA

Fikirlerinizi araştırın, böylece başka bir şirketin markasını ihlal etmeyin. Markanızı geliştirmek uzun vadeli bir yatırımdır. Şirketinizin adını sahtekârlardan ve olası müşteri karışıklıklarından korumak için ticari markanızı yasal olarak kaydedin.

 
 

SONUÇ

Marka; üreticilere, taklitlere karşı yasal olarak korunma sağlarken; tüketiciye de prestij sağlama, koruma, satış garantileri, bakım olanakları gibi konularda faydalı olmaktadır. Marka, çoğu zaman tüketici için malın bir çeşit sigortası, bir bakıma malın güvencesidir.

LOGO NEDİR?

MARKA NEDİR?

Marka, bir çok yerde geçen bilenen en yaygın tanımıyla işletmenizin mal ve hizmetlerini diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayıran işaretlere marka denir. Bu işaretler kişi adları, isimler, sözcükler, herhangi bir anlamı olmayan yan yana getirilmiş harfler, rakamlar veya harf rakam kombinasyonları olabilir.

MARKALAŞMA NEDİR?

Markalaşma tüketicilerin gözünden kendine özgü ve de dayanıklı algılar yaratma sürecidir. Bir marka kişisellik, özgünlük, beğenilirlik ve birçok şeyin bileşim ile birbirine sarılı olan kalıcı ve eşsiz iş kimliğidir. Birçok insan markaları büyük şirketlerle bağdaştırsa da en küçük girişimler bile markalaşma tekniklerini kullanıyor ve karşılığını alıyor.

ONLİNE İTİBAR YÖNETİMİ

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI NEDİR?

Kurumsal kimlik hizmetleri dendiğinde birçok insanın aklına farklı bir çalışma gelebilir. Ancak bu hizmetler birbirini tamamlayan ve kumsal kimliği oluşturan faktörlerin birer tanesidir. Kurum içinde gerçekten doğru bir “kimlik oluşturmak” göründüğünden de zor bir süreçtir. Kısa bir zamanda gerçekleştirilmesi ise maalesef mümkün olmamaktadır. Ancak “kurumsal kimlik oluşturmanın” firmaya sağlayacağı yararları dikkat alınca aslında gerçekleştirilmesi  gereken bir çalışma olduğu ortaya çıkmaktadır.

KURUMSAL KİMLİK NE SAĞLAR?

İstenilen etkide bir pazarlama iletişimi için birçok yaratıcı strateji geliştirilebilir. Tanıtıma yönelik stratejinizi belirlerken unutmamanız gereken bir diğer önemli konu da, pazarlama iletişiminin bir bütün olarak ele alınması gerektiğidir. Yani, pazarlama iletişimi için sadece tek bir mecrayı kullanmak, tüketicinin şirketi doğru tanımasını engelleyecektir. Bu aşamada ele alınacak bir kurumsal kimlik çalışması, müşteri tercihlerini direk etkileyebilme becerisini sağlayacaktır. Kurumsal kimlik çalışması, marka yaratma sürecinin ilk ve en önemli adımlarından biridir.

[Toplam:10    Ortalama:5/5]
WHATSAPP

CANLI DESTEK

Hemen Ara: 0554 8950095