360 Derece Sanal Tur Nedir?

360 Derece Sanal Tur Nedir?

360 Derece Sanal Tur Nedir?

Yabancı kaynaklarda Virtual Tour olarak da isimlendirilen Sanal Tur önceden elde edilen 360° panoramik fotoğrafların özel bir program aracılığı ile birbirine bağlanmasıdır. Sanal tur her türlü iç ve dış mekanın bilgisayar aracılığıyla internet ortamında izlenmesine olanak sağlar. Bu izleme esnasında kullanıcı fare veya klavye yardımı ile panoramik fotoğrafın içinde yukarı, aşağı ve sağa sola olmak üzere istenilen bir ortamda 3 boyutlu olarak 360° ‘lik bir gezinti yapabilir. Bilişim sektöründe devrim yaratan bu uygulama Sanal Tur olarak adlandırılır.3 boyutlu panoramik fotoğraflar sayesinde bilgisayar ve internet ortamında interaktif olarak ziyaretçiye mekânın içindeymiş hissi yaratarak istediği gibi dolaşmasını sağlayan bir uygulamadır aslında.Sanal tur uygulamaları bir mekanı internet ortamında tanıtmanın en etkili yoludur.360 derecelik bir bakış açısıyla mekânı internetten gezen kişi, durup etrafına bakınabilir, detayları inceleyebilir. Kelimenin tam anlamıyla SANAL TUR yapabilir.

Panoramik fotoğraflarla, üzerine yerleştirilebilen interaktif kapılar sayesinde sonraki panoramaya çok rahat geçilebilmekte ve mekân üzerindeki kontrol ziyaretçiye bırakılmaktadır.

Fare (Mouse) yardımıyla sağ-sola ve yukarı-aşağı gezinerek mekân hakkında en gerçekçi fikre sahip olunabilir. Farenin sağ tuşu veya klavye (shift/ctrl tuşları) yardımı ile yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapmak da mümkündür. İsteğe bağlı olarak fare veya klavye kullanılmadan kroki veya harita üzerinden de sanal gezinti yapılabilir.
Bu sunum ile mekânın akılda kalma oranı çok daha yüksektir. Daha dikkat çekici ve yüksek etkiye sahiptir. Diğer reklam mecralarına kıyasla daha kısa sürede, daha etkili sonuç alınır. Ayrıca görüntü kalitesi videodan çok daha yüksek, boyutu ise daha küçüktür.
Sanal gezinti Internet ortamında kolay yüklenilebilir ve hızlı seyredilebilir olması sebebiyle Video ‘dan daha hızlı ve etkin bir tanıtım aracıdır.
Ziyaretçilerin videodan farklı olarak istedikleri yöne bakabilmeleri ve gezintiyi kendileri yönlendirebilmeleri nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.
İstenildiği taktirde her panoramik görüntüye tanıtım amacıyla ses eklenebilir veya istenilen bir müzik her panoramaya ayrı ayrı entegre edilebilir. Böylece mekanlarda çalıştırılan rehberler aynı işi sanal ortamda da rahatlıkla yerine getirebilirler. Dahası panoramik görüntü içerisine normal fotoğraflar da eklenebilmektedir.

Kullanıldığı sektörler;

360° Sanal tur ile başta şehir ve mekan tanıtımları olmak üzere, Otel, Arazi, Emlak, Mobilya, Hazır Mutfak, Hazır Banyo, Dekorasyon, İnşaat, Turizm ve Eğlence Sektörleri olmak üzere Şirketinizi, üretim tesislerinizi, ürünlerinizi ve/veya tasarımlarınızı tanıtabileceğiniz, reklamını yaparak pazarlayabileceğiniz, bütün sektörlerde uygulama yapılabilmektedir.
Panoramik Görüntüler sayesinde; Bütün sektörler ürünlerini en iyi ve en hızlı bir şekilde tanıtarak firmalarının verimliliklerini arttırabilmektedirler.

Sunduğunuz ürün ve hizmetler, müşterileriniz ya da çalıştığınız firmalar tarafından bizzat sizi ziyaret etmiş kadar yakından tanıyabilir. Müşterileriniz için çok önemli olan, neye harcama yaptığını bilme ihtiyacına sanal Tur teknolojisi en uygun biçimde cevap verebilmektedir.
Ayrıca belediyeler, fuarlar gibi birçok sektörde iç ve dış mekân tanıtımında, ürün tanıtımında bu teknoloji ile daha etkili bir biçimde görselliği ön plana çıkartarak tanıtım yapmak mümkündür. Ayrıca kurumsal kimlik için hazırlatacağınız veya hali hazırda bulunan CD’lerinize de eklenebilmektedir.

Kaynak : https://goo.gl/YKz9GO

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
WHATSAPP

CANLI DESTEK

Hemen Ara: 0554 8950095